10/02/2016

Relacja z Kuby cz. 1 - farma krokodyli, park narodowy i zatoka świń

witam was w nowym poście razem z moim małym przyjacielem - 6 tygodniowym krokodylem.. gdyby był wielkości tych osobników poniżej na pewno moja mina wyglądałaby zupełnie inaczej. Widziałam je w akacji podczas rzucania się na mięso.. i na pewno nikt z was nie chciałby się znaleźć w zasięgu ich paszczy. poniżej kilka zdjęć z owej farmy krokodyli, przepięknego parku wpisanego do UNESCO oraz Zatoki świń, gdzie miałam okazję ponurkować (niestety tylko snorkling), obejrzeć barwne rybki i cudowną rafę koralową. ano i jak na "prawdziwą" wegankę przystało spróbowałam też mięsa z krokodyla (w smaku nieco jak ryba wg mnie), nie obyło się też bez świeżej wody kokosowej prosto z orzecha! w skrócie polecam każdemu odwiedzić te miejsca i zobaczyć trochę prawdziwej, dzikiej Kuby, której przyroda zapiera dech w piersiach. na mnie zrobiła ogromne wrażenie i z chęcią tam powrócę. 


szykuję dla was trochę ciekawostek o Kubie i przydatnych informacji - ogólnie takie rzeczy, o których raczej nie przeczytacie w przewodniku.. ale to niebawem! ;)

a te maziaje widoczne na moich policzkach to glina nałożona podczas rytuału oczyszczenia w wiosce położonej na wodzie na terenie parku. 


podczas karmienia

6 tygodniowy szkrabwioska na terenie parku (istnieje tam też możliwość wynajęcia domków na wodzie)

mięso z krokodyla i woda kokosowa <3
zatoka świń


6 komentarzy:

 1. Świetne zdjęcia i relacja. Krokodylek słodziak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszcze, że miałaś okazję na kontakt z taką niezwykłą przyrodą. Bardzo chciałabym pojechać kiedyś na jakąś karaibską wyspę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki mały krokodyl może być ale od dorosłych bym od razu uciekała :P wycieczka musiała być świetna, nie mogę doczekać się kolejnych postów! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. łaaaaaał ale tam pięknie;D a Ty jaka promienna i uśmiechnięta. cudo! chcę tam pojechac oj tak:) obserwuję na google + :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajniutki ten maleńki krokodylek :)A Widoki zapierają dech w piersiach !!!!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ms. Flowless , Blogger